Magdalena Artman-Zalewska

Ukończyła Szkołę muzyczną II stopnia w Zespole Szkół Muzycznych im. J. Elsnera w Warszawie oraz uzyskała dyplom z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, filia w Białymstoku. Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich zarówno w zakresie gry solowej jak i kameralnej. Jest muzykiem orkiestrowym. Oprócz gry na skrzypcach współczesnych, wykonywała także muzykę dawną na skrzypcach historycznych (współpraca m. in. z zespołem Il Tempo). Jest członkiem kwartetu smyczkowego Insano.
Jako pedagog przez szereg lat pracowała w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, a także w Prywatnej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Izabelinie, Niepublicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Łomiankach. Jest absolwentką Podyplomowych Studiów dla Menedżerów Kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie prowadzi klasę skrzypiec w Niepublicznej Szkole Muzycznej I st. AKOLADA. Jest nauczycielem metody Suzuki i posiada kwalifikacje nauczycielskie III st .przyznawane przez Europejskie Stowarzyszenie Suzuki (ESA).