Flet poprzeczny

Maria Waszkiewicz

W latach 2012-2015 studiowała na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego w klasie fletu dr hab. Elżbiety Woleńskiej. W 2017 roku ukończyła studia magisterskie pod kierunkiem prof. UMFC dr hab. Urszuli Janik na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od rozpoczęcia studiów współpracowała z orkiestrami, takimi jak: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej w Kaliszu, The Film Harmony Orchestra we Wrocławiu, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus w Warszawie oraz Płocka Orkiestra Symfoniczna im. Witolda Lutosławskiego. Uczestniczyła również w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez flecistów światowej sławy. Wśród nich byli: Pierre-Yves Artaud, William Bennett, Denis Bouriakov, Carlos Bruneel, Ott Gunhild, Sebastian Jacot, Andrea Liberknecht, Nicola Mazzanti, Loic Schneider, Seiya Ueno. W roku 2014 wzięła udział w VII Piotrkowskich Spotkaniach Fletowych w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie zdobyła pierwsze miejsce w kategorii zespołów kameralnych oraz wyróżnienie w grze solowej. Obecnie pracuje w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu oraz Niepublicznej Szkole Muzycznej I st. im. Adama Jarzębskiego w Warce jako nauczyciel gry na flecie.

„Nauka gry na flecie jest dla mnie ciągłym odkrywaniem nowych sposobów na przekazywanie swojej wiedzy i umiejętności uczniom. Każde z dzieci traktuję indywidualnie i przykładam dużą wagę do nawiązywania z nimi dobrych relacji oraz poznawania ich charakteru, pasji, ambicji i potrzeb.”

Weronika Zawadzka-Atanasov

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 7 lat. Jest absolwentką PSM II st im. F.Chopina w Warszawie oraz Łódzkiej Akademii Muzycznej, wydziału Instrumentalnego. Na flecie gra od 12 roku życia, kształcąc się pod okiem znamienitych profesorów w kraju i za granicą. W 2007 roku była stypendystką programu Socrates-Erasmus (Holandia – ArtEZ Conservatorium). Jest uczestniczką licznych kursów mistrzowskich i konkursów. Jako instrumentalistka prowadzi czynną działalność koncertową współpracując z orkiestrami i zespołami kameralnymi. Występowała w duecie ze światowej sławy skrzypkiem – Vadimem Brodskim. Od 2008 roku zaraża pasją i miłością do muzyki prowadząc intensywną działalność pedagogiczną. Kształci młodych ludzi pomagając w zdobywaniu tajników gry na flecie, skutecznie pomagając w przygotowaniu się do konkursów i egzaminów na Akademie Muzyczne, a przede wszystkim dzieląc się radością muzykowania. Jest nauczycielem metody Suzuki i posiada kwalifikacje nauczycielskie I st. przyznawane przez Europejskie Stowarzyszenie Suzuki (ESA) (aktualnie w trakcie kursu II stopnia)
Prywatnie mama Iliana i Any.

klucz