warsztaty Suzuki

Warsztaty Pianistyczne – „Muzyczne Przebiśniegi” odbędą się w dniach 26-28 marca 2021 w formule online

PEDAGODZY:

Katarzyna Borowiak (Wielka Brytania) – fortepian, masterclass
Inger Due (Dania) – fortepian
Shih Ching Wei-Prichard (Wielka Brytania ) – fortepian
Małgorzata Lis (Stany Zjednoczone) – fortepian
Anna Sibley (Wielka Brytania) – fortepian, wykład dla obserwatorów
Zohara Rotem (Australia) – fortepian, wykład dla rodziców i obserwatorów

dodatkowo w ramach warsztatów:

lekcje online muzealne – Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie 
koncert solowy uczestników
lekcja grupowa
playing together 
wykład dla rodziców 
wykład dla nauczycieli obserwatorów 

WSPÓŁPRACA:

Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie

Szanowni Rodzice! Do trzeciej edycji „Muzycznych Przebiśniegów” zaprosiliśmy wspaniałych nauczycieli Suzuki: polskich i zagranicznych pedagogów z Wielkiej Brytanii, Danii, Stanów Zjednoczonych, Australii. Czas pandemii nie jest dla nas łatwy, ale z kolei otwiera drzwi, które być może nigdy przed nami by się nie otworzyły, jak możliwość lekcji z nauczycielem Suzuki z innego kontynentu.

Siatka zajęć składa się z lekcji indywidualnych oraz grupowych. Założeniem lekcji indywidualnych jest także obserwacja pracy pozostałych uczestników. Gorąco zachęcamy by obserwować lekcje innych dzieci jest to niezwykle ubogacające i inspirujące. Ponadto dla wszystkich: lekcje muzealne w Muzeum Fryderyka Chopina, koncert solowy oraz finałowe playing together.

Piątek 26 marca jest dniem inicjującym warsztaty: dla dzieci w tym dniu odbędzie się online lekcja muzealna z Muzeum Fryderyka Chopina (od godz. 16). Tego dnia też rozpocznie się też część zajęć indywidualnych (masterclass z Katarzyną Borowiak). W sobotę rodziców zapraszamy na spotkanie i wykład Zohary Rotem, a dzieci na lekcje indywidualne, lekcje grupowe, koncert solowy . W niedzielę 28 marca druga lekcja indywidualna i finałowy playing together. Uczestnikami warsztatów mogą brać wyłącznie uczniowie będący członkami Stowarzyszenia Centrum Edukacji Suzuki. 

Termin nadsyłania zgłoszeń do 17 marca 2021. Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat.

Liczba uczestników warsztatów Pianistycznych Muzyczne Przebiśniegi jest ograniczona.

 

OFERTA PRZEBIŚNIEGÓW:

 • 2 x lekcje indywidualne (25 min) *
 • 1 x lekcja grupowa fortepianu (40min) **
 • 1 x lekcja muzealna w Muzeum Fryderyka Chopina (45min) ***
 • udział w koncercie solowym
 • udział w finałowym Playing Together warsztatów 
 • 1 wykład dla rodziców Zohara Rotem

Koszt: 390  zł za osobę (zniżki dla 2 osoby w rodzeństwie 5%)

 

* dla uczniów od 5 książki wzwyż możliwość udziału w 1 lekcji  masterclass z Katarzyną Borowiak (dostępność nauczyciela tylko piątek godz. 10-15). Druga lekcja indywidualna w sobotę lub niedzielę. 

** po zakończeniu zgłoszeń dzieci zostaną podzielone na GRUPY SUZUKI – przydział dzieci do grup na LEKCJACH GRUPOWYCH SUZUKI dokonywany jest pod względem POZIOMU ZAAWANSOWANIA w książkach Suzuki, a nie wieku. Na zajęciach grupowych Suzuki obowiązuje review podane na www.akolada.edu.pl/warsztaty

*** po zakończeniu zgłoszeń dzieci zostaną podzielone na grupy lekcji muzealnych – Dział Edukacji Muzeum F. Chopina dokonuje przydziału dzieci na LEKCJE MUZEALNE na podstawie WIEKU

Informacje

Konto bankowe warsztatów dla wpłat PL:
60 1140 2004 0000 3602 7974 2527, MUZYKakcja – Katarzyna Gąsior,
ul. Sadowa 15 m 7, 05-000 Pruszków

– w tytule wpłaty prosimy podać IMIĘ i NAZWISKO uczestnika
– potwierdzenie wpłaty prosimy przesłać na

PAKIET OBSERWATORA (edit: 15.03 zapisy zakończone )

Możliwość obserwacji (piątek, sobota, niedziela) *:

 • indywidualnych i grupowych Suzuki
 • 1 wykład dla rodziców Zohara Rotem
 • 1 wykład dla nauczycieli Anna Sibley
 • koncertów solowych
 • playing together

 

* z pakietu obserwatora wyłączone są lekcje muzealne MFC. Ilość pakietów obserwatora jest limitowana ze względu na maksymalną liczbę uczestników spotkania grupowego dopuszczalnego w aplikacji zoom. Jeśli zabraknie miejsc na spotkaniu z Zoharą Rotem dla nauczyciela obserwatora, opłata zostanie pomniejszona.  

Koszt: 80 zł

Informacje 

Konto bankowe warsztatów dla wpłat PL:
60 1140 2004 0000 3602 7974 2527, MUZYKakcja – Katarzyna Gąsior,
ul. Sadowa 15 m 7, 05-000 Pruszków

– w tytule wpłaty prosimy podać IMIĘ i NAZWISKO uczestnika
– potwierdzenie wpłaty prosimy przesłać na

 

 FORMULARZ ZAPISU dla uczestnika (PL) 

FORMULARZ ZAPISU dla nauczyciela obserwatora (PL) zapisy zakończone

FORM – participant (EN) 

FORM – Teacher Observers (EN)   end of applications

ENGLISH OFFER of workshop

REVIEW 2021

 

**********

 

PEDAGODZY WARSZTATÓW

Katarzyna Borowiak – fortepian, masterclass (Wielka Brytania)

Katarzyna Borowiak jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie klasy fortepianu Prof. Bronisławy Kawalla i klasy kameralistyki Prof. Mai Nosowskiej, gdzie w 1985 roku uzyskała tytuł Magistra Sztuki; oraz Guildhall School of Music & Drama (GSMD) w Londynie klasy fortepianu Prof. Jamesa Gibba. Swoje umiejętności doskonaliła pod kierunkiem Jana Ekiera, Bernarda Ringeissena i Richarda Goodea. Stypendystka Towarzystwa im. F. Chopina, Myra Hess Trust i British Council otrzymała w 1987 roku Premier Prix GSMD. Od 1990 roku prowadzi klasy fortepianu w GSMD (Junior Guildhall), St. Albans Music School i Watford School of Music. W latach 1999-2008 pełniła funkcję Egzaminatora Guildhall (obecnie Trinity Guildhall) oraz doradcy Komisji Egzaminacyjnej Sekcji Fortepianu Trinity Guildhall. Regularnie prowadzi kursy mistrzowskie, warsztaty oraz wykłady na całym świecie.

Od 1992 roku jest Trenerem/Egzaminatorem Europejskiego Stowarzyszenia Suzuki (ESA). Jest pionierem Metody Suzuki i założycielką Centrum Edukacji Suzuki (CES) w 1996 roku. Wykształciła pierwszą polską kadrę nauczycieli fortepianu CES i wychowała pierwszych Trenerów/Egzaminatorów ESA w Polsce. W 2002 roku wprowadziła do Polski szkolenie nauczycieli skrzypiec, wiolonczeli i gitary. Jest współautorem najnowszego wydania Szkoły Suzuki na Fortepian. W latach 2002-2010 pełniła funkcję Kierownika Sekcji Fortepianu ESA i zasiadała w Komisji Wydziału Fortepianu Międzynarodowego Stowarzyszenia Suzuki. Od 2013 roku prowadzi w Wlk. Brytanii szkolenie nauczycieli fortepianu przy Centrum Edukacji Muzycznej Hrabstwa Hertfordshire, od 2015 roku szkolenie nauczycieli fortepianu Szwedzkiego Stowarzyszenia Suzuki, a od 2017 roku szkolenie nauczycieli fortepianu Stowarzyszenia Suzuki Regionu Azji.

 Zohara Rotem (Australia) – fortepian, wykład dla rodziców i obserwatorów

Shih – Ching Wei-Prichard – fortepian (Wielka Brytania)

 Pochodzi z Tajwanu. Jest doświadczonym nauczycielem Suzuki. Jej pasją jest edukacja muzyczna dzieci już od 6 miesiąca życia – ukończyła kurs 1 stopnia Suzuki Early Childhood Education (SECE) w Zurychu. W roku 2012 zaczęła prowadzić własne zajęcia „Ginger’s Music Fun” dla dzieci przedszkolnych i niemowląt. Studia magisterskie ukończyła Wielkiej Brytanii (University of York), natomiast licencjackie –  w Taiwanie (Taipei University of Education). Trening metody Suzuki odbywała w Anglii. W roku 2017 ukończyła w British Suzuki Institute kurs 5 stopnia i uzyskała kwalifikacje nauczycielskie (ESA). Prowadziła zajęcia fortepianu metodą Suzuki na wielu kursach w Anglii oraz za granicą. Jej kreatywny i zabawny sposób nauczania jest uwielbiany przez dzieci.

Inger Due Andersen – fortepian (Dania)

Na fortepianie gra od 5 roku życia. Ukończyła Akademię Muzyczną w Aarhus. Obecnie jest nauczycielem 5 stopnia.

Uwielbiam metodę Suzuki ze względu na bliskość współpracy uczeń-rodzic-nauczyciel oraz sposób nauczania, który z jednej strony pozwala na zabawę z dzieckiem, a z drugiej strony pozwala pozytywnie motywować i wymagać od ucznia.

Anna Sibley – fortepian (Wielka Brytania)

Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Joanny Domańskiej. Laureatka krajowych i międzynarodowych konkursów i przesłuchań. Występowała jako solistka i w zespołach kameralnych w Niemczech, Włoszech i USA. Anna jest nauczycielem metody Suzuki 5 stopnia, mieszka od niemal 20 lat w Wielkiej Brytanii z mężem Matem, synem Aleksandrem i trzema kotami, prowadzi duże studio metody Suzuki w Bristolu. Jej muzyczna podróż z Suzuki rozpoczęła się ponad 10 lat temu, gdy Aleks miał 2 lata i poszukiwania muzycznych zajęć dla maluchów zaprowadziły ją na warsztaty w Londynie.


W Suzuki każdego dnia zachwyca mnie niesamowity i nieograniczony potencjał każdego dziecka, radość z odkrywania swoich mocnych stron, radość z pokonywania własnych słabości. Inspiruje mnie także wspaniała filozofia Suzuki, który naprawdę wierzył, że uwrażliwienie dziecka na piękno, szacunek dla własnych umiejętności i umiejętności innych przez muzykę, może ocalić świat.

Małgorzata Lis (Stany Zjednoczone)

uzyskała tytuł magistra pedagogiki fortepianu na Uniwersytecie Muzycznym im. Paderewskiego w Poznaniu. W latach 1986-90 ukończyła klasę fortepianu Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia in Henryka Wieniawskiego. Obecnie uczy fortepianu w Hartt School Community School przy Uniwersytecie w Hartford (Connecticut), gdzie jest koordynatorem Wydziału Fortepianu Suzuki, Koordynatorem Muzyki Kameralnej oraz Koordynatorem Fortepianu w Hartt Suzuki Summer Institute.
Jest nauczycielem 5go stopnia, metodę Suzuki zgłębiała pod kierunkiem Yasuko Joichi, Francoise Pierredon, Doris Koppelman, Doris Harrel i Mary Craig Powell. Jej uczniowie byli wielokrotnie wytypowani do udziału w kursach mistrzowskich podczas Konferencji Suzuki, a także otrzymują liczne nagrody na konkursach i festiwalach pianistycznych, m.in.: Connecticut Bach Festival, Renee B. Fisher Competition, Rhode Island University Piano Competition, Chopin International Competition w Hartford, J. Park Competition of CT, Musical Club of Hartford Competition, Konkurs Pianistów Wirtuozowskich w Hartford, Konkurs Pianistyczny Republiki Czeskiej w Ustii, Międzynarodowy Konkurs im. Bacha w Gorzowie.
Organizator i koordynator licznych projektów muzycznych, festiwali. Wykładowca warsztatów i kursów pianistycznych.
Mieszka z mężem w West Hartford, matka trójki rewelacyjnych dzieci (19, 25, 29 lat).

ogromnie wierzę, że każde dziecko w metodzie Suzuki może nauczyć się grać na instrumencie. Żadne dziecko nie jest ograniczony tak zwanym talentem. Metoda Suzuki podchodzi do każdego dziecka tak jakby było ono najbardziej utalentowanym owocem stworzenia i natury.